Lauda

Společnost LAUDA vyrábí kompaktní, robustní a spolehlivé průmyslové termostaty s širokým rozsahem dosahovaných teplot (od -150°C do +400°C). LAUDA využívá tzv. modulární koncept, kdy je každý termostat složen z klíčových komponent a modulů. To umožňuje dodávat jak standardní katalogové řešení, tak především zakázková řešení. Zakázková řešení vznikají modifikací nebo výměnou jednotlivých standardních komponent a modulů. Společnost LAUDA nabízí pro průmyslové aplikace standardně tři typy termostatů: termostaty pro ohřev (výrobní řada ITH a ITHW), termostaty pro chlazení (výrobní řada SUK a KH) a sekundární systémy (TR a KP), které plně využívají dostupné primární zdroje zákazníka.

Ke stažení: Katalog Lauda (EN)


Termostaty zaměřené na ohřev (výrobní řada ITH a ITHW)

Termostaty pro ohřev využívají jako teplosměnné médium termální olej (výrobní řada ITH) nebo vodu (výrobní řada ITHW). Termostaty výrobní řady ITH a ITHW se skládají z topné spirály, čerpadla, expanzní nádoby a maximálně jednoho výměníku (nejčastěji vodou, solankou nebo vzduchem chlazený výměník). Pokud je k dispozici centrální chlazení, existuje možnost nástřiku chladiva přímo do teplosměnného okruhu termostatu. V takovém případě je vynechán výměník a expanzní nádoba. Teplotní rozmezí dosahované termostatem ITH je od -20°C do +400°C, teplotní rozmezí u vodou chlazeného termostatu ITHW je od -35°C do +200°C.

Modulární znázornění teplosměnného okruhu s termostatem produktové řady ITHW (reaktor (1), expanzní nádoba (2), magnetické čerpadlo (3), topná spirála (4), trojcestný ventil (5), výměník (6), PID regulátor teploty (7)


Termostaty zaměřené na chlazení (výrobní řada SUK a KH)

Termostaty zaměřené na chlazení využívají různá teplosměnná média v závislosti na aplikaci. Termostaty výrobní řady SUK a KH se skládají z expanzní nádoby, čerpadla a modulu kompresorového chlazení. V závislosti na požadovaných provozních teplotách je u kompresorového chlazení možné využít jednostupňový kompresor (do -35°C), dvoustupňový kompresor (do -50°C) nebo kaskádu dvou jednostupňových kompresorů (až do -100°C). Využitím topné spirály lze dosáhnout u jednotky SUK teplot až do +150°C, u jednotky KH až +400°C. Volitelnou možností je i předchlazování pomocí dostupných primárních zdrojů.

Modulární znázornění teplosměnného okruhu s termostatem produktové řady SUK (reaktor (1), expanzní nádoba (2), magnetické čerpadlo (3), topná spirála (4), chladič (5), kompresor (6), výparník (7), PID regulátor teploty (8)


Sekundární systémy pro chlazení a ohřev (výrobní řada TR a KP)

Sekundární systémy pro chlazení a ohřev využívají v co nejvyšší míře primárních zdrojů dostupných u zákazníka (např. chladící voda, solanka, kapalný dusík a pára). Využívaná teplosměnná média se liší v závislosti na aplikaci. Sekundární systémy se vyznačují různým uspořádáním výměníků pro chlazení i ohřev. V případě absence primární zdroje pro ohřev je možné využít topnou spirálu. Sekundární termostatický systémy pro ohřev a chlazení dokáží v závislosti na dostupných primárních zdrojích postihnout teplotní rozmezí od -150°C do 400°C. Pro dosahování hlubokých minusových teplot byla zkonstruována produktová řada termostatů Kryopac. Do speciálního výměníku v Kryopac termostatu je přiveden kapalný dusík, který je zde odpařen. Chlad, který se uvolňuje během skupenské změny, je předáván teplosměnnému médiu.

Sekundární termostatický systém Kryopac (reaktor (1), expanzní nádoba (2), magnetické čerpadlo (3), topná spirála (4), trojcestný ventil (5), výměník na N2 (6), PID regulátor teploty (7)© 2021, DENWEL, spol. s r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑